Sunucu ve Veri Depolama

Günümüzde şirketlerin verilerini çok büyük bir ölçekte, basitçe ve güvenli bir şekilde toplaması, depolaması ve analiz etmesi gerekiyor. Web siteleri ve mobil uygulamalar, kurumsal uygulamalar ve IoT sensörleri ya da cihazlardan alınan veriler dahil olmak üzere kaynağından bağımsız olarak her boyutta verinin depolanıp alınabilmesi için oluşturulmuş bir nesne depolama alanıdır. %99,999999999 dayanıklılık için tasarlanmıştır ve farklı sektörlerdeki pazar liderleri tarafından kullanılan milyonlarca uygulamaya ait verileri depolar. 

Müşterilere maliyet iyileştirmesi, erişim denetimi ve mevzuat uyumluluğu açısından verileri yönetme konusunda esneklik sağlar. Sunucu tarafından sağlanan yerinde sorgulama işlevselliği, doğrudan Sunucuda beklemekte olan verileriniz üzerinde güçlü analiz işlemleri çalıştırmanıza imkan tanır.

Bulut Çözümleri

Bulut çözümler firmaların kurumsal verilerine, uygulamalara ve hizmetlere kullanıcıların bulundukları lokasyonlardan bağımsız internet üzerinden erişimini mümkün kılmaktadır. Firmaların %90'ınından fazlası genele açık, özel veya karma bulut ortamlarında bulut teknolojisinden yararlanmaktadır.

Bulut çözümler teknolojileri kullanan şirketlerimizin elde ettikleri bazı faydalar;

* Esneklik: İhtiyaca göre hızla ölçeklendirin
* Uygun Maliyet: Kullandıkça ödeyin, donanım ve IT maliyetlerini düşürün
* Kullanılabilirlik: Her yerden, her cihazdan 7/24 bulut sistemine erişin
* Sadelik: IT'nizi sunucu yönetimi ve yazılım güncellemelerinden kurtarın

Sanallaştırma Çözümleri

Sanallaştırma çözümleri, sunucuların kapasitelerini yükseltmek için önemli bir işlevi yerine getirmektedir. 

Sanallaştırma hizmetleri sunucuların gerçek potansiyelinin ortaya çıkarılması noktasında etkili olan bir hizmetleri tanımlamaktadır. Günümüzde pek çok sunucu gerçek performansının çok altında çalışmaktadır. 

Bu durum ise işletmelerin yeni sunucu satın almasına neden olmaktadır. Böylece ihtiyacın çok üzerinde sunucunun piyasada yer aldığı bilinmektedir. Bu durum ise doğal olarak karmakarışık bir çalışma sistemlerinin oluşmasına neden olmaktadır. Sunucuların sanallaştırması sayesinde bahsedilen bu sorunların azaltılması mümkün olmaktadır.

Yedekleme Çözümleri

Günümüzde iş kaybı ve iş devamlılığı çok daha fazla önem arz etmektedir. Olası doğal kaynaklı veya bireysel felaket durumlarında müşterilerimizin iş kaybını en aza indirgemek ve servislerinin devamlılığını uygun senaryolar ile sağlamak kritik hale gelmiştir.

Felaket kurtarma senaryoları bir kaç çözümün uygun şekilde biraraya getirilmesiyle sağlanmaktadır. 

* Otomatik felaket kurtarma senaryoları
* Manuel felaket kurtarma senaryoları
* Yedekleme Senaryoları

Ağ Çözümleri

İşletmelerin iletişim ihtiyaçlarının belki de en kritik noktası sayılacak iletişim ağları gün geçtikçe daha da önem arz eder hale gelmektedir. Sağlıklı çalışmayan bir ağ sistemi hem yönetme zorluğu hem de performans açısından oldukça sorunlu bir hale gelebilmektedir. Ağ sistemlerinde oluşan ufak bir arıza işletmenin hayati olan tüm sistemlerinin kesilmesine hatta durmasına sebebiyet verebilmektedir. Bu bağlamda kablolamasından, aktif cihazlarına, aktif cihazlarından ağ güvenliğine tüm sistemin bir arada çalışması çok önemlidir

* Yapısal kablolama
* Sistem odası proje ve uygulama
* Fiber iletim çözümleri
* Switch, router, access point, firewall kurulumu
* Projelendirme ve işçilik hizmetleri sunmaktadır.

Güvenlik Kamerası Çözümleri

Ev ya da iş yerinizde kurulu olan kamera sistemlerinden hem ortamı canlı izleyebilir hem de kayıt etme özelliği ile takip etmek istediğiniz ortamı 7/24 kayıt altına alabilirsiniz. Siz evde ya da iş yerinizde yokken yapılan kayıtlar sayesinde, sevdiklerinizin ve çalışanlarınızın hiçbir anını kaçırmadan, dilediğiniz zaman izleme fırsatı bulabilirsiniz. 

Ev, ofis gibi en küçük kapasiteden, kamu ve özel sektör kurumlarının en yüksek kapasitedeki anahtar teslimi projelerine kadar tüm ihtiyaçlara cevap verecek yapıda; çeşitli teknoloji, özellik ve kapasitelerde güvenlik sistemleri ürünlerini ürün gamında bulundurmaktadır.